![]() | ||
| Źródło |
Autor: Katarzyna Berenika Miszczuk
Tytuł: Druga szansa
Wydawnictwo Uroboros
330 stron
Moje ręce... Były takie obce. Nie
moje. Ciepłe łzy płynęły po policzkach. Cisza dookoła. - Boję się... - szepnęłam. Matowy,
martwy głos, nienależący do mnie. [cytat z książki]
Julia budzi się w dziwnych
okolicznościach. Znajduje się w tajemniczym szpitalu o nazwie Druga szansa. Zupełnie
nie zna tego miejsca. Na dodatek nie poznaje własnego odbicia, nie pamięta kim
jest, jak się tu znalazła. Z czasem dowiaduje się, że cała jej rodzina zginęła,
a jedynie ona przeżyła, a na skutek odniesionych obrażeń straciła
pamięć. Julia staje się coraz bardziej zagubiona i przerażona. A w ośrodku, w
którym się znajduje, zaczynają dziać się dziwne rzeczy…
To tylko sen...otwórz oczy i żyj.
[cytat z książki]
Sięgając po Drugą szansę nie
wiedziałam czego się spodziewać, bo to moje pierwsze spotkanie z twórczością
autorki. Chociaż przyznaję, że miałam dobre przeczucia, i one oczywiście mnie
nie zawiodły. Bo zaczynając lekturę po prostu przepadłam… Bałam się i śmiałam
razem z bohaterami. Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie fabuła – niezwykle tajemnicza
z nutką grozy i mroku. Charakteru dodają ilustracje, które niektórym mogą śnić się po
nocach. Dobrze wykreowani bohaterowie i niebanalne dialogi to kolejne mocne
cechy powieści. Odrobina dygresji i niedomówień gwarantowany, a zagubiona Julia i wyszczekany Adam – duet idealny. Obok wątku głównego, a mianowicie poszukiwaniu prawdy czytelnik znajdzie tu wątek miłosny. I muszę przyznać, że samą
książkę czyta się wręcz błyskawicznie. Zanim się obejrzycie będzie już koniec.
-Adam? - wydusiłam z siebie. Chłopak
prychnął, wpatrując mi się głęboko w oczy. -Widzę, że ktoś coś dzisiaj łyknął-
szepnął - No chyba że ten błędny wzrok to na mój widok. [cytat z książki]
Podsumowując – książka warta
polecenia!
Książka bierze udział w wyzwaniu:
Czytam fantastykę III
_________________________________________
Lubisz prezenty? :) Lubisz je dawać?
Zajrzyj szybko na blog Królowej Moli!
Zapisy tylko do 25 listopada! A prezenty podobno już czekają :)
_________________________________________
Lubisz prezenty? :) Lubisz je dawać?
Zajrzyj szybko na blog Królowej Moli!
Zapisy tylko do 25 listopada! A prezenty podobno już czekają :)
