Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Michelle Zink. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Michelle Zink. Pokaż wszystkie posty

wtorek, 4 listopada 2014

Michelle Zink - Strażniczka Bramy + KSIĄŻKI!



Autor: Michelle Zink 
Tytuł: Strażniczka Bramy 
Cykl/Seria: Bliźniaczki Milthrope (tom 2)  
Data wydania: październik 2010 
Wydawnictwo: Telbit 
Strony: 338 
Ocena: 6/10 – dobra


Strażniczka Bramy to drugi tom trylogii Michelle Zink, opowiadającej o bliźniaczkach uwikłanych w starożytną przepowiednię (kontynuacja Proroctwa sióstr tu recenzja). Mimo, iż po przeczytaniu pierwszej części miałam dość mieszane uczucia, to byłam ciekawa dalszej historii bliźniaczek. A powszechnie wiadomo, że utrzymanie kontynuacji nie jest łatwe i nie zawsze się to udaje. Jak będzie w tym wypadku? Czy kontynuacja okaże się lepsza niż jej poprzedniczka? Chyba tak. 

Opis książki: 
Proroctwo całkowicie odmieniło życie dwóch sióstr. Lia i Alice. Strażniczka i Brama. Lia musi ochronić świat przed pojawieniem się Samuela, który chcę zniszczyć ludzkość. Jej siostra Alice, całkowicie inna, chce przywołać stwory na Ziemie. Lia chcąc uprzedzić siostrę, poszukuje ukrytych kart księgi przepowiedni, które mogą zakończyć proroctwo. Wraz z Kluczami, swoimi przyjaciółkami i Edmundem, wiernym towarzyszem wyruszają w podróż na tajemniczą wyspę Altus, gdzie żyją Siostry i Bracia, którzy mogą jej pomóc w poszukiwaniach. Bliźniaczki nie wiedzą, komu mogą zaufać. Wiedzą jedynie, że nie mogą ufać sobie wzajemnie… Jak potoczy się ta historia? Czy Lii uda się znaleźć brakujące karty przepowiedni? Która z sióstr wygra?  

Moja opinia: 
Kontynuacja cyklu spodobała mi się nieco bardziej niż pierwsza część. Początkowo miałam problem z wciągnięciem się w lekturę, coś mi nie grało. Zastanawiałam się nawet czy nie odłożyć książki, a nie często mi się to zdarza. Brak jakiś dynamicznych wydarzeń również nie pomagał. Na szczęście im dalej, tym robiło się ciekawiej. Akcja nabrała tempa i utrzymała się do ostatniej strony budząc zainteresowanie czytelnika. Nie można narzekać na nudę. Nie twierdzę, że historia jest wybitna, gdyż posiada elementy dość schematyczne, ale dobrze się ją czyta. Wspominając samych bohaterów. Niestety nie obdarzyłam sympatią żadnego z nich. Po raz kolejny narracja jest prowadzona przez Lię, przez co czuję się nieco zawiedziona. Myślałam, że autorka sięgnie po „złą siostrę”. Postać Alice wydaje mi się być ciekawsza od Lii, a tu została zupełnie zepchnięta na drugi plan, było jej niewiele.
W tej części autorka postawiła na miłość. Nie mówię, że to źle, jednak w pierwszej części była tylko dodatkiem, co bardziej mi odpowiadało. Natomiast w kontynuacji związek Lii gra pierwsze skrzypce, co wydaje mi się przez autorkę nieco wymuszone. Ciekawym aspektem książki jest tajemnicza wyspa Altus, gdzie żyją Bracia i Siostry. Autorka pozwoliła nam na dokładniejsze poznanie towarzyszy przygód naszych bohaterek.
Muszę jeszcze wspomnieć o pięknym zdobieniu każdej strony, które z przyjemnością przewracamy.   

Podsumowanie: 
Strażniczka bramy na tle poprzedniej wypada nieco lepiej. Nie jest to książka wysokich lotów, a lekka i przyjemna lektura, która może umilić nam wieczór. 

Recenzja w ramach wyzwania:
Kiedyś przeczytam
Aktualny postęp wyzwania: 13/22


Tak jak pisałam Wam w poprzednim poście. W związku z emigracją muszę rozstać się z wieloma książkami. Chce zabrać swoje największe "skarbeńka", a przy okazji uzupełnić te książki, które chciałabym mieć. Dlatego chętnie sprzedam bądź wymienię się z Wami książkami :) Pokazujcie i piszcie, co macie, może akurat tego szukam :)
Piszcie na adres email ewentualnie w komentarzach! Zdjęcia przedstawiają te książki, które szukają domu :)

 Pozdrawiam Was serdecznie!

czwartek, 4 września 2014

Michelle Zink - Proroctwo sióstr

Źródło


Zastanawiam się, czy można się zmienić od środka tak, by było widać na zewnątrz, czy smutek może przeświecać na powierzchnię poprzez naczynia krwionośne, narządy i skórę, tak że wszyscy go dostrzegają. [cytat z książki]



Autor: Michelle Zink 
Tytuł: Proroctwo sióstr 
Tytuł oryginału: Prophecy of the Sisters 
Cykl/Seria: Proroctwo sióstr
Data wydania: październik 2009 rok 
Wydawnictwo: Telbit 
Strony: 368 
Ocena: 6-/10 – dobra-


Książkę Michelle Zink nabyłam z czysto estetycznych pobudek. Spodobała mi się okładka powieści. Przykuła moją uwagę pewną tajemnicą. Do tego cena również była kusząca, gdyż książka kosztowała niewiele ponad 10 zł. Historia sióstr naznaczonych przepowiednią wydała mi się niezwykle ciekawa. Z jednej strony jestem zadowolona z lektury, ale...

Opis książki: 
Ameryka, XIX wiek. Lia i Alice są siostrami bliźniaczkami, które zostają osierocone. Nad dziewczynkami i ich młodszym bratem opiekę przejmuje ciotka. Pewnego dnia, krótko po śmierci ojca, Lia otrzymuje księgę z niezrozumiałym dla niej proroctwem. Do tego na jej ciele pojawia się tajemnicze znamię. Razem z koleżankami, Sonią i Luisą, próbuje zrozumieć znaczenie proroctwa. Okazuje się, że bliźniaczki łączy pradawna przepowiednia. Każda z nich ma do wypełnienia inne zadanie. Nie staną ramię w ramię, ale będą ze sobą rywalizować. Pojawia się coraz więcej niewiadomych niż odpowiedzi. Która z nich pierwsza odkryje prawdę? Która z nich zwycięży?

Moja opinia: 
Tajemniczy klimat, siostry bliźniaczki, a do tego stara przepowiednia.. Połączenie wydaje się niezwykłe, do tego zagadkowe zakończenie to zdecydowane plusy tej książki. Pozytywem książki są również sami bohaterowie. Zostali bardzo dobrze wykreowani. Siostry są swoim całkowitym przeciwieństwem. Dla mnie pewnym elementem nowatorskim jest obsadzenie w powieści sióstr - bliźniaczek, które zamiast razem walczyć ze złem, one stają naprzeciw sobie. Jak to często bywa, i tu znajdziemy wątek miłosny. Jednak został on dobrze wykreowany i nie jest zbyt wyeksponowany. Jest tylko dodatkiem do fabuły. Narracja jest prowadzona przez Lię. Jedna z bliźniaczek opisuje nam dokładnie swoje przeżycia. Choć w tym przypadku wolałabym, aby historia została przekazana z dwóch stron. Autorka posługuje się łatwym językiem, a styl jest prosty w odbiorze. 
Jednak są i minusy. Nie czułam elementu napięcia. Akcja książki posuwała się swoim, powolnym rytmem. Tym samym z początku nie wciągnęła mnie, miejscami lekko się nudziłam, na szczęście potem było już coraz lepiej. Zabrakło mi również choć minimalnego wprowadzenia w realia ówczesnej epoki.   
Na koniec kilka słów o okładce książki. Mroczna, z pewną niewiadomą przykuła moją uwagę. Do tego pięknie ozdobione strony, które z przyjemnością przewracamy kartka po kartce. 

Podsumowanie 
Historia przedstawiona w Proroctwie Sióstr jest naprawdę ciekawa. Książka zasługuje na uwagę czytelnika. Bez wątpienia wciąga niezwykły świat przepowiedni. Jednak bez dreszczyku emocji na plecach. Autorka tak poprowadziła powieść, że pozostajemy z otwartym zakończeniem. Dlatego kupując pierwszy tom książki, zaopatrzyłam się od razu w kolejny :) Myślę, że każdy czytelnik znajdzie  w tej książce coś dla siebie. Polecam. 

Recenzja bierze udział w wyzwaniu:
Kiedyś przeczytam
http://czytanie-to-sztuka.blogspot.com/2014/08/wietrzymy-poki-z-lustrem-rzeczywistosci.html
 Aktualny postęp wyzwania: 3/22

Książka jest Kobietą
http://czytanie-to-sztuka.blogspot.com/p/wyzwanie-czytelnicze.html


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...