![]() | ||||
| Źródło: Internet |
Autor: Leanna
Renee Hieber
Tytuł: Dziwna i piękna opowieść o Percy Parker
Tytuł: Dziwna i piękna opowieść o Percy Parker
Wydawnictwo: Amber
Strony: 367
Ocena: 8/10
Strony: 367
Ocena: 8/10
Ją
nawiedzają głosy umarłych. Jego wybrała starożytna bogini, by chronił świat
przed wysłannikami ciemności. Razem muszą zatrzasnąć wrota piekielnej otchłani,
połączeni miłością i przeznaczeniem w wiktoriańskim Londynie pełnym ludzi,
duchów i demonów… Persefona Parker jest inna. Ma śnieżnobiałe włosy i
niesamowity dar… W mrocznym sercu Londynu wznosi się gmach Akademii Ateńskiej.
Przekraczając jej próg, dziewiętnastoletnia Persefona lęka się, co ją tam
czeka. Nie słyszała o tajemniczym profesorze Alexiem Rychmanie, o gęstniejących
ciemnościach i budzących grozę nadprzyrodzonych siłach, przeciwko którym
wybrańcy tacy jak Alexi trzymają straż. Ma nadzieję, że sklepione kamienne
wejście do Akademii to wrota do nowego życia, jakże innego od tego, jakie znała.
I zaproszenie do romantycznego i niebezpiecznego tańca na granicy życia i
śmierci… [źródło opisu: opis wydawcy i okładka]
Persefona
nie jest zwykłą dziewczyną, jak inne uczennice Akademii Ateńskiej, do której
przeniosła się z klasztoru. Dręczą ją przerażające i nie zrozumiałe wizje. Jaką
rolę odgrywa w tej historii profesor Alexi Rychman? Kim jest tajemnicza szóstka
Strażników? Czy Percy grozi niebezpieczeństwo?
Skończyłam
książkę, i od razu zabrałam się za pisanie. Podobno najlepiej pisze się na
gorąco. Podchodząc do tej powieści nie nastawiałam się na nią w żaden sposób.
Nie czytałam recenzji ani opinii innych czytelników.
Dawno
książka nie wzbudziła we mnie tak skrajnych uczuć. Dziwna i piękna opowieść o
Percy Parker ma w sobie wszystko. Czytając powieść całkowicie mnie pochłonęła. Świat,
brawurowo wykreowany przez autorkę zawładnął mną zupełnie. Solidna fabuła,
skonstruowana z pomysłem, spowita w mgle wiktoriańskiego Londynu. Nie ma tu
niespodziewanych zwrotów akcji, jednak niczego to nie ujmuje książce.
Bohaterka
książki mimo, iż ogromnie ciekawa nie wzbudziła mojej wielkiej sympatii. W przeciwieństwie
do Alexiego Rychmana.
Ogromnym
plusem jest język opowieści. W całej historii ważna jest mitologia grecka,
przede wszystkim mit o Persefonie. No i wreszcie wątek romansowy, który jest
idealnie zrównoważony.
Lektura jest
ogromnie wciągająca. Ciężko się od niej oderwać. Polecam wszystkim tę powieść. Ja jestem nią oczarowana i
oszołomiona. I do końca nie wiem dlaczego :) Kolejnym wnioskiem, który sam
ciśnie się na klawiaturę to jak najbardziej sięgnąć po drugi tom powieści.
„Piekło nie
jest na dole. Jest obok” [cytat z książki]
![]() |
| Leanna Renee Hieber Źródło: Internet |
Recenzja bierze udział w wyzwaniu: Czytam fantastykę, Książka jest Kobietą, Grunt to okładka.

