Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Leanna Renee Hieber. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Leanna Renee Hieber. Pokaż wszystkie posty

poniedziałek, 7 lipca 2014

Leanna Renee Hieber - Dziwna i piękna opowieść o Percy Parker

Źródło: Internet



Autor: Leanna Renee Hieber 
Tytuł: Dziwna i piękna opowieść o Percy Parker  
Wydawnictwo: Amber
Strony: 367
Ocena: 8/10

Ją nawiedzają głosy umarłych. Jego wybrała starożytna bogini, by chronił świat przed wysłannikami ciemności. Razem muszą zatrzasnąć wrota piekielnej otchłani, połączeni miłością i przeznaczeniem w wiktoriańskim Londynie pełnym ludzi, duchów i demonów… Persefona Parker jest inna. Ma śnieżnobiałe włosy i niesamowity dar… W mrocznym sercu Londynu wznosi się gmach Akademii Ateńskiej. Przekraczając jej próg, dziewiętnastoletnia Persefona lęka się, co ją tam czeka. Nie słyszała o tajemniczym profesorze Alexiem Rychmanie, o gęstniejących ciemnościach i budzących grozę nadprzyrodzonych siłach, przeciwko którym wybrańcy tacy jak Alexi trzymają straż. Ma nadzieję, że sklepione kamienne wejście do Akademii to wrota do nowego życia, jakże innego od tego, jakie znała. I zaproszenie do romantycznego i niebezpiecznego tańca na granicy życia i śmierci… [źródło opisu: opis wydawcy i okładka]
Persefona nie jest zwykłą dziewczyną, jak inne uczennice Akademii Ateńskiej, do której przeniosła się z klasztoru. Dręczą ją przerażające i nie zrozumiałe wizje. Jaką rolę odgrywa w tej historii profesor Alexi Rychman? Kim jest tajemnicza szóstka Strażników? Czy Percy grozi niebezpieczeństwo?
Skończyłam książkę, i od razu zabrałam się za pisanie. Podobno najlepiej pisze się na gorąco. Podchodząc do tej powieści nie nastawiałam się na nią w żaden sposób. Nie czytałam recenzji ani opinii innych czytelników.
Dawno książka nie wzbudziła we mnie tak skrajnych uczuć. Dziwna i piękna opowieść o Percy Parker ma w sobie wszystko. Czytając powieść całkowicie mnie pochłonęła. Świat, brawurowo wykreowany przez autorkę zawładnął mną zupełnie. Solidna fabuła, skonstruowana z pomysłem, spowita w mgle wiktoriańskiego Londynu. Nie ma tu niespodziewanych zwrotów akcji, jednak niczego to nie ujmuje książce.
Bohaterka książki mimo, iż ogromnie ciekawa nie wzbudziła mojej wielkiej sympatii. W przeciwieństwie do Alexiego Rychmana.
Ogromnym plusem jest język opowieści. W całej historii ważna jest mitologia grecka, przede wszystkim mit o Persefonie. No i wreszcie wątek romansowy, który jest idealnie zrównoważony.
Lektura jest ogromnie wciągająca. Ciężko się od niej oderwać. Polecam wszystkim tę powieść. Ja jestem nią oczarowana i oszołomiona. I do końca nie wiem dlaczego :) Kolejnym wnioskiem, który sam ciśnie się na klawiaturę to jak najbardziej sięgnąć po drugi tom powieści. 


„Piekło nie jest na dole. Jest obok” [cytat z książki]

Leanna Renee Hieber Źródło: Internet

 Recenzja bierze udział w wyzwaniu: Czytam fantastykę, Książka jest Kobietą, Grunt to okładka.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...