Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Sylvain Reynard. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Sylvain Reynard. Pokaż wszystkie posty

poniedziałek, 9 marca 2015

Sylvian Reynard - Ekstaza Gabriela




Autor: Sylvain Reynard 
Tytuł: Ekstaza Gabriela
Cykl: Piekło Gabriela (tom 2) 
Wydawnictwo Akurat
Liczba stron: 462 
Ocena: 7/10 – bardzo dobra

Losy Gabriela i Julii wywarły na mnie ogromne wrażenie, dlatego z wielką przyjemnością sięgnęłam po kolejną część z serii Piekło Gabriela (recenzja pierwszego tomu tu). I kolejny raz okładka krzyczy do czytelnika, że to diabelski erotyk. Zapewniam Was, że seria stworzona przez Sylvain Reynard nie ma nic wspólnego z literaturą erotyczną!

Nie było nikogo innego. Moje ramiona były pełne nawet wtedy, gdy byłem sam. Ale gdybyś mi powiedziała, że zakochałaś się w kimś i jesteś szczęśliwa, nie zatrzymywałbym cię. Chociaż byłoby to torturą. – Skrzywił się i zniżył głos do szeptu. – Zawsze będę cię kochał, Julianno, bez względu na to, czy ty mnie kochasz, czy nie. To jest moje niebo. I moje piekło.*

Opis książki:
Po romantycznym wyjeździe do Włoch, Gabriel Emerson i Julia Mitchell wracają do zwykłego, akademickiego życia. Jednak ich szczęście nie trwa długo… Romans wybitnego profesora i młodej studentki wychodzi na jaw za sprawą donosu zawistnej odrzuconej kobiety. Julia staje przed dziekanem, aby wytłumaczyć się z rzekomego romansu z własnym promotorem. Postępowanie wobec niej może zniszczyć jej marzenia o karierze naukowej. A profesor stanie przed wyborem: walczyć o kobietę, która kocha go miłością bezgraniczną, czy odsunąć się w cień?

Moja opinia:
Ekstaza Gabriela to historia trudnej miłości, która od pierwszej strony porywa nas do swojego skomplikowanego świata. Bo po raz kolejny otrzymałam opowieść, która przypomina i uczy nas czym jest miłość i jak należy ją codziennie pielęgnować. A nawet bolesne doświadczenia można zamienić w dobrą kartę.
Akcja toczy się znacznie szybciej niż w pierwszej części. Tu bohaterowie od razu są rzuceni w wir wydarzeń, często dość skomplikowanych. W porównaniu do poprzedniej części, mamy tu do czynienia z wieloma tajemnicami i intrygami. Tym samym dość pokaźna ilość stron mignęła w oka mgnieniu. Literacki język i wyszukane opisy to wielki plus tej książki. Subtelne opisy zbliżeń między bohaterami nadają powieści delikatności. Żadnych opisów perwersji tu nie znajdziemy. To nie ta bajka.  
Jeśli chodzi o samych bohaterów, to czytelnik ma możliwość bliżej poznać przeszłość Gabriela i jego relacje z dawną kochanką, Pauliną. Towarzyszymy bohaterom w ich wewnętrznej przemianie, w szczególności dotyczy to Gabriela. Z zamkniętego w sobie snoba zmienia się w czułego i współczującego człowieka. Natomiast nieśmiała Julia nabiera pewności siebie. W tej części rozwija się uczucie tych dwojga. I choć na swojej drodze pokonują wiele przeszkód to czy miłość jednak zwycięży? Po raz kolejny, ujęły mnie nawiązania do Dantego i Beatrycze, jak również do wielu znanych nam dzieł literackich. 

Cytat z książki

Podsumowanie: 
Ekstaza Gabriela jest piękną historią miłosną, która przypomina o tym, co tak naprawdę jest w życiu najważniejsze. Polecam Wam tę historię gorąco, a sama nie mogę doczekać się zakończenia trylogii.

Książka przeczytana w ramach wyzwania:


* cytat pochodzi z książki Ekstaza Gabriela

niedziela, 28 grudnia 2014

Sylvain Reynard - Piekło Gabriela



Autor: Sylvain Reynard 
Tytuł: Piekło Gabriela 
Cykl: Piekło Gabriela (tom 1) 
Wydawnictwo: Muza
Liczba stron: 640 
Ocena: 7/10 – bardzo dobra

Literatura erotyczna na dobre zagościła w umysłach wielu czytelników. Wielu szuka w niej uciech i ucieczki od zwykłej rzeczywistości. Na okładce znajdziemy informację jakoby książka była erotykiem. Przyznaję się, że obawiałam się tego. Jednak moje lęki szybko minęły. Piekło Gabriela to opowieść o nieustającej ucieczce człowieka przed mroczną przeszłością, który szuka zapomnienia w fantazjach seksualnych, a jednocześnie pragnie przebaczenia i miłości.
   
 Niniejszym zapisuję się na kurs jako twój student. Naucz mnie, jak się o ciebie troszczyć.*

Opis książki: 
Julia Mitchell to słodka i niewinna studentka, zafascynowana twórczością Dantego Alighieri. Natomiast profesor Gabriel Emerson jest ekspertem od włoskiego mistrza. Dlatego dziewczyna wyjeżdża do Toronto, aby zrobić dyplom z tej specjalizacji pod czujnym okiem szanowanego profesora. Pewnego dnia ich wzajemne relacje przenoszą się na zupełnie inny wymiar. Sytuację komplikuje fakt, że Julia i Gabriel spotkali się już wcześniej, przed wieloma laty… Czy zakazany związek pomiędzy profesorem a studentką ma szansę na przetrwanie?

Moja opinia: 
Liczyłam na powtórkę z pana Szarego, jednak otrzymałam historię pełną miłości, która mnie całkowicie pochłonęła. Ogromna ilość stron przeleciała nie wiem kiedy. Akcja płynie spokojnie, jednak nie nudzi. Niby fabuła może wydawać się banalna, to jednak została poprowadzona z fantazją. Na naszych oczach rodzi się uczucie, niezwykle silne i namiętne pomiędzy niewinną studentką a przystojnym profesorem, i to jest główny wątek książki. Nie znajdziemy tu perwersyjnych opisów, a jedyne piękne zdania dotyczące miłości i zakochania. Od samego początku Gabriel ze swoją przeszłością zyskał moją sympatię. Nawet ta jego niezrozumiała dla mnie obsesja jedzenia. Podobnie Julia, niewinna i z początku taka gapowata zyskuje w moich oczach. Trzymałam mocno kciuki za bohaterów, przeżywałam ich rozterki. Ogromnie ujęły mnie nawiązania do Dantego i Beatrycze, jak również i wiele umieszczonych cytatów. Choć i w pamięci utkwiły mi dziwne określenia typu aniołojeb(?), dziwne. Przykuwająca wzrok i piękna okładka to ogromny plus!

Jeżeli chcesz czekać, aż twoja blizna zniknie, Julianno, będziesz czekać zawsze. Blizny nigdy nie znikają. Obraz Caravaggia mi to wyjaśnił. Blizny mogą się zagoić i z czasem możemy o nich zapomnieć, ale są trwałe.*

Podsumowanie: 
Powieść dla kobiet o miłości niezwykle romantycznej rodem z Kopciuszka, a jednocześnie bolesnej. I nie jest to żaden erotyk. Losy Gabriela i Julii wywarły na mnie wrażenie, dlatego teraz z przyjemnością poznam kolejną część serii. 

Piekło Gabriela:
Piekło Gabriela   | Ekstaza Gabriela   | Pokuta Gabriela 

_________________________________________________________

Jak Wam minęły święta? Mnie bardzo szybko.. Za szybko. Jak prezenty pod choinką? Znaleźliście wymarzone książki? Mój stos świąteczny jutro :)  

* cytaty pochodzą z książki Piekło Gabriela
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...