Autor: Myra Friedman
Tytuł: Janis Joplin. Pogrzebana żywcem
Wydawnictwo: W.A.B/PNW
Liczba stron: 447
Ocena: 3/10 – słaba
Tytuł: Janis Joplin. Pogrzebana żywcem
Wydawnictwo: W.A.B/PNW
Liczba stron: 447
Ocena: 3/10 – słaba
Po
książkę sięgnęłam z wielkiej ciekawości. Jestem fanką Janis Joplin. Myślałam,
że poprzez przeczytanie jej biografii, może lepiej zrozumiem jej muzykę. Chyba
jednak na zbyt wiele liczyłam…
Opis książki:
Gwiazda. Od maleńkich klubów po wielkie hale koncertowe. Od blasku sławy do tragicznej śmierci w hotelowym pokoju. Tak wyglądało życie Janis Joplin. Księżniczki rocka. Z biografii napisanej przez Myrę Friedmann, notabene rzeczniczkę prasową Janis, wyłania się inny obraz artystki. Kobiety samotnej, zagubionej i całkowicie niepewnej. Ukojenia szukała w alkoholu i narkotykach. Artystka. Skandalistka i rewolucjonistka.
Moja opinia:
To książka o ciężkim życiu gwiazdy rock n rolla – Janis Joplin. Choć w moim odczuciu napisana trochę subiektywnie, gdyż jak wspomniałam została napisana przez rzeczniczkę prasową artystki. Książka zawiera wiele istotnych faktów z życia „Księżniczki”. Autorka przybliża nam lata 60. w Stanach Zjednoczonych, kiedy to nastała era hippisów. Możemy poczuć klimat tamtych lat. Myra Friedman także nie koncentruje się jedynie na osobie Janis, ale stara się pokazać jej współpracowników i całe jej otoczenie. Ogromnym minusem jest to, że książkę bardzo ciężko się czyta. Momentami jest zbyt szczegółowa i chaotyczna. Językowo dość kiepsko. Oczekiwałam, że autorka pokaże życie artystki w nietypowy sposób. Przeliczyłam się.
Podsumowanie:
Lektura dostarczyła mi wiele ciekawostek i faktów z życia artystki. Jednak nie wzbudziła u mnie żadnych emocji, na co liczyłam. Może lepiej pozostać przy muzyce nieśmiertelnej Janis…
Opis książki:
Gwiazda. Od maleńkich klubów po wielkie hale koncertowe. Od blasku sławy do tragicznej śmierci w hotelowym pokoju. Tak wyglądało życie Janis Joplin. Księżniczki rocka. Z biografii napisanej przez Myrę Friedmann, notabene rzeczniczkę prasową Janis, wyłania się inny obraz artystki. Kobiety samotnej, zagubionej i całkowicie niepewnej. Ukojenia szukała w alkoholu i narkotykach. Artystka. Skandalistka i rewolucjonistka.
Moja opinia:
To książka o ciężkim życiu gwiazdy rock n rolla – Janis Joplin. Choć w moim odczuciu napisana trochę subiektywnie, gdyż jak wspomniałam została napisana przez rzeczniczkę prasową artystki. Książka zawiera wiele istotnych faktów z życia „Księżniczki”. Autorka przybliża nam lata 60. w Stanach Zjednoczonych, kiedy to nastała era hippisów. Możemy poczuć klimat tamtych lat. Myra Friedman także nie koncentruje się jedynie na osobie Janis, ale stara się pokazać jej współpracowników i całe jej otoczenie. Ogromnym minusem jest to, że książkę bardzo ciężko się czyta. Momentami jest zbyt szczegółowa i chaotyczna. Językowo dość kiepsko. Oczekiwałam, że autorka pokaże życie artystki w nietypowy sposób. Przeliczyłam się.
Podsumowanie:
Lektura dostarczyła mi wiele ciekawostek i faktów z życia artystki. Jednak nie wzbudziła u mnie żadnych emocji, na co liczyłam. Może lepiej pozostać przy muzyce nieśmiertelnej Janis…
Recenzja w ramach wyzwania:
Kiedyś przeczytam
Aktualny postęp wyzwania: 16/22
