Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Podsumowanie. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Podsumowanie. Pokaż wszystkie posty

niedziela, 1 marca 2015

Podsumowanie lutego!

Źródło

Witajcie!
Kolejny miesiąc za nami... Czas nieubłaganie ucieka! Już marzec. Naprawdę musicie wybaczyć mi moją nieobecność na Waszych blogach. Jednakże codzienne życie nieustannie o sobie przypomina. Trochę problemów zwaliło mi się na głowę, a niedługo czeka mnie wyjazd. Ale jeszcze się z Wami nie żegnam :) 
Jeśli chodzi o ilość przeczytanych książek w lutym, to nie jest tak źle. 12 książek. Zaległych stosów systematycznie ubywa, a w tym miesiącu kupiłam tylko(!) trzy książki

Książki przeczytane w lutym:
Susan Ee - Angelfall
Anna Piega - Lustro czasu
Wiesława Bancarzewska - Powrót do Nałęczowa
A.J. Gabryel - Facet na telefon 
Robert A. Haasler - Kobiety Watykanu
Jodi Picoult - Tam gdzie Ty
Colleen Hoover - Hopeless
Lauren Oliver - [pandemonium]
James Frey - Endgame. Wezwanie
Yrsa Sigurdardóttir - Trzeci znak
Gale Forman - Zostań, jeśli kochasz
Rachel Hartman - Serafina

Jak u Was? Jesteście zadowoleni ze swoich wyników? Chwalcie się! :)


sobota, 31 stycznia 2015

Podsumowanie - styczeń 2015

Źródło

Witajcie!
Tak niedawno witaliśmy Nowy Rok, a tu już koniec stycznia! Jak ten czas szybko leci. Zaczyna się nowy, kolejny tydzień, a tu już mamy piątek. Muszę przyznać, że styczeń był dla mnie wyjątkowo łaskawy. Dużo się działo i miałam sporo spraw na głowie! Niedługo będę mistrzynią planowania i pakowania. Po prostu bez kalendarza i kolorowych karteczek ani rusz. Zaczęłam uczyć się języka norweskiego i ciągle szlifuję angielski... Z angielskim marnie mi idzie. Poza tym miałam sporo wolnego czasu, co równa się z dużą ilością czasu na czytanie. Wkrótce skończy się ten cudowny czas, ale w tej chwili o tym nie myślę :)

Książki przeczytane w styczniu:
- Laini Taylor - Córka dymu i kości
- Stephen King - Pan Mercedes
- Lauren Oliver - Delirium
- Agnieszka Lingas - Łoniewska - Łatwopalni
- Nina Reichter - Ostatnia spowiedź. Tom 1
- Paullina Simons - Jedenaście godzin
- Marcus Zusak - Złodziejka książek
- Carlos Ruiz Zafón - Światła września
- Julie Kibler - Nasze szczęśliwe dni
- Carla Montero - Złota skóra
- Kimberly Derting - Przysięga
- Emily Bronte - Wichrowe wzgórza
- Agnieszka Lingas - Łoniewska - Zakład o miłość 
- Marielouise Janssen-Jurreit - Zbrodnia miłości w środku Europy
- Daniel Spoto - Oczarowanie. Życie Audrey Hepburn
- J.A. London - Ciemność przed świtem

Książki przeczytane w ramach wyzwania:
Czytam fantastykę III -  4 książki
Grunt to okładka - 5 książek
Kiedyś przeczytam 2015 - 9 książek
Klucznik 2015 - 9 książek
Okładkowe Love 2015 - 5 książek
Stare, dobre czasy! - 6 książek

Jak u Was? Jesteście zadowoleni ze swoich wyników? Chwalcie się! :)
Wypatrujcie w najbliższym czasu konkursu!

środa, 31 grudnia 2014

Czas podsumowań :)


Witajcie!
Nadszedł ten magiczny dzień, kiedy czas rozliczyć się z mijającym rokiem. Był on dla mnie całkiem nie najgorszy. Nie tylko pod względem czytelniczym, ale także prywatnym. No i przede wszystkim od tego roku jestem z Wami w blogosferze, od czerwca :)

Jeśli chodzi o grudzień, to udało mi się przeczytać aż 13 książek. Natomiast mijający rok kończę z wynikiem 76 :) Jestem bardzo z siebie zadowolona i trzymam kciuki za lepszy wynik w przyszłym roku. Choć wiadomo, że nie ważne są liczby, a przyjemność płynąca z czytania. Zgodzicie się ze mną? 

Najlepsze książki, w zupełnie przypadkowej kolejności:
- Carlos Ruiz Zafón - Marina 
- George R.R. Martin - Gra o tron 
- Stieg Larsson - trylogia Millenium 
- Carla Montero - Szmaragdowa tablica 
- Suzanne Collins - trylogia Igrzyska śmierci 

Najgorsze książki (na szczęście było ich niewiele): 
- Sarah Blakley-Cartwright - Dziewczyna w czerwonej pelerynie 
- Brigitte Melzer - Elyria. Polowanie na czarownice
- i wiele innych przeciętnych książek

Mam nadzieję, że 2015 rok będzie tak samo dobry jak ten mijający. Jako takich postanowień nie robię - czytać jak najwięcej. No może trochę więcej klasyki ;) Jeśli chodzi o wyzwania, to na pewno dołączę do 52 książki, które towarzyszyło mi także w tym roku.


A Wy? Jesteście zadowoleni z 2014 roku? I jakie macie plany na kolejny? Może coś podpowiecie odnośnie wyzwań? :)  

Chcę Wam także życzyć, aby Nowy Rok był czasem miłości, wszelkiej pomyślności i szczęścia oraz realizacji wszystkich najskrytszych marzeń! I aby każdy nowy dzień był tym najlepszym! :) No i szampańskiej zabawy! 
Tylko używajcie fajerwerków z rozwagą, aby nasze zwierzaki nie cierpiały zbyt mocno ;)


niedziela, 30 listopada 2014

Podsumowanie - listopad 2014

Źródło

Witajcie!
Czuć zimę w powietrzu... Znów minął kolejny miesiąc. Jak ten czas szybko leci. Przecież dopiero były wakacje, a już za chwilę grudzień... I święta, i to całe zamieszanie przedświąteczne. Listopad minął pod względem czytelniczym bardzo owocnie. Konsekwentnie ubywa zaległych książek z półek. Choć jak zwykle przybywa nowych ;)  

Książki przeczytane w listopadzie: 
1. Michelle Zink - Strażniczka bramy
2. Tess Gerritsen - Dawca
3. Benedetta Craveri - Kochanki i królowe. Władza kobiet
4. Cat Patrick - Zapomniane
5. John Miller - Stuartowie. Królowie Anglii i Szkocji
6. Grzegorz Krzymianowski - Anomalie
7. Myra Friedman - Janis Joplin. Pogrzebana żywcem
8. Roald Dahl - Charlie i fabryka czekolady
9. Carla Montero - Szmaragdowa tablica
10. Carlos Ruiz Zafón - Pałac północy
11. Carla Montero - Wiedeńska gra 

Książki przeczytane w ramach wyzwania: 
Czytam fantastykę II: 0 ;/ (zaniedbałam okropnie)
Grunt to okładka: 1 książka
Kiedyś przeczytam: 6 książek
Okładkowe Love: 3 książki 

W najbliższym czasie spodziewajcie się kolejnego konkursu :) Jak Wam minął listopad?
Pozdrawiam Was cieplutko!

piątek, 31 października 2014

Podsumowanie - październik 2014

http://www.tapeciarnia.pl/203737_ksiazka_liscie_jesien.html
Źródło

Witajcie!
Za oknem szaro, buro i ponuro. Nastrój wcale nie lepszy, ale idziemy do przodu. Wiele spraw mam na głowie, nie wiem kiedy ten czas tak szybko zleciał. Choć znajduję czas na czytanie :) W najbliższym czasie czeka mnie wiele wyzwań...
W związku z planami emigracyjnymi muszę się rozstać z wieloma książkami, a za wszelką cenę chcę uzupełnić te, które bardzo chce mieć. W najbliższych dniach pokażę Wam, co chcę wymienić bądź sprzedać. Może coś Wam wpadnie w oko :) Pomożecie? ;)
Teraz przechodząc do podsumowania...

Książki przeczytane w październiku:
1. Erick-Emmanuel Schmitt - Trucicielka i inne opowiadania
2. Stieg Larsson - Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet cz. 1
3. Stieg Larsson - Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet cz. 2
4. Simon Mawer - Kobieta, która spadła z nieba
5. Andrzej Sapkowski - Sezon burz
6. Laura Withcomb - Światła pochylenie
7. Cassandra Clare - Dary Anioła. Miasto Kości
8. Stieg Larsson - Dziewczyna, która igrała z ogniem cz. 1
9. Stieg Larsson - Dziewczyna, która igrała z ogniem cz. 1
10. Tahereh Mafi - Dotyk Julii

Książki przeczytane w ramach wyzwania:
Czytam fantastykę II: 4 książki
Grunt to okładka: 0 książek :(
Kiedyś przeczytam: 6 książek
Okładkowe Love: 3 książki

W tym miesiącu wynik całkiem udany. Na weekend wyjeżdżam do rodziny, gdzie nie będę miała dostępu do internetu. Dlatego już teraz przypominam o kończącym się konkursie - zgłoszenia do soboty, a w niedzielę wieczorem/poniedziałek rano pojawią się wyniki :) Oraz oczywiście w przyszłym tygodniu zapraszam na phli targ książkowy na blogu :)
Odpocznijcie trochę! Udanych lektur w te wolne dni!
Trzymajcie się ciepło :)

wtorek, 30 września 2014

Podsumowanie - wrzesień 2014

Witajcie,
mam okropne wyrzuty sumienia. W ogóle nie miałam czasu ani na czytanie ani na odwiedzanie Waszych blogów. Z moich planów zawodowych niestety nic nie wyszło, więc teraz z pewnością wszystko wróci do normy...

Książki przeczytane we wrześniu:
1. Michelle Zink - Proroctwo sióstr
2. Agatha Christie - I nie było już nikogo
3. Suzanne Collins - Igrzyska śmierci. W pierścieniu ognia
4. Sarah Blakley-Cartwright - Dziewczyna w czerwonej pelerynie
5. Maria Bogucka - Maria Stuart
6. Anna Klejzerowicz - Córka czarownicy
7. Richelle Mead - Melancholia sukuba

Książki przeczytane w ramach wyzwania:
Czytam fantastykę II - 3 książki
Grunt to okładka - 1 książki
Kiedyś przeczytam - 4 książki

Kiepskie wyniki, ale cóż zrobić. 
Dni robią się coraz krótsze, wieczory coraz zimniejsze.. Najlepszym przyjacielem staje się książka, koc, herbata i koty do kompletu. Zastanawiam się nad motywem przewodnim tej jesieni. Poznanie twórczości konkretnego autora, bądź czytanie jednego gatunku. Pomyślałam o twórczości sióstr Bronte od zawsze tak zachwalanej... Proponujecie coś jeszcze? Czekam na pomysły ;)
Trzymajcie się ciepło. I nie dajcie się jesiennej aurze...

Źródło

niedziela, 31 sierpnia 2014

Podsumowanie - sierpień 2014

Witajcie, 
musicie wybaczyć mi ostatnie nieobecności. Tyle się dzieje, że czasem nie ogarniam wszystkiego, tak jakbym chciała. 
Dziś, krótkie podsumowanie sierpnia. Czy tylko mnie ten miesiąc tak błyskawicznie minął? 
Mimo wszystko był dla mnie jak najbardziej udany. Trochę odpoczęłam, oczywiście przy lekturze. Niestety nie mam czasu na prawdziwe wakacje, ale może zimą... ;) 

Książki przeczytane w sierpniu
1. Brigitte Melzer - Elyria. Polowanie na czarownice
2. Ina Knobloch - Perfumiarz
3. Philippa Gregory - Kochanice króla
4. Katarzyna Michalak - Ogród Kamili
5. Christopher W. Gortner - Sekret Tudorów. Kroniki nadwornego szpiega Elżbiety I 
6. Agatha Christie - Morderstwo w Orient Expressie
7. Malcolm Lambert - Średniowieczne herezje. Od reformy gregoriańskiej po reformację
8.  Andrea Cremer - Cień Nocy
9. Kendare Blake - Anna we Krwi 
Łącznie: 3289 stron
 
Książki przeczytane w ramach wyzwania:
Czytam fantastykę II - 2 książki
Grunt to okładka  - 3 książki 
Kiedyś przeczytam - 2 książki
 
Mam nadzieję, że wrzesień będzie tak samo udany. Zarówno pod względem czytelniczym, jak i prywatnym. Choć zapowiada się miesiącem bardzo pracowitym, to zaczyna się jakoś tam układać w moim życiu zawodowym. Jednak cichutko, żeby nie zapeszać :)
Jutro 1 września, więc tym, którzy wybierają się do szkoły życzę dobrej energii na cały rok szkolny.
Udanego wieczoru!
Źródło
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...