Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Katarzyna Michalak. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Katarzyna Michalak. Pokaż wszystkie posty

wtorek, 24 marca 2015

Katarzyna Michalak - Dla Ciebie wszystko



Autor: Katarzyna Michalak 
Tytuł: Dla Ciebie wszystko 
Cykl: Trylogia jabłoniowa (tom 3)
Wydawnictwo Literackie
Liczba stron 304 
Ocena: 7/10 – bardzo dobra

Dla Ciebie wszystko to książka, która przywędrowała do mnie w ramach nagrody za ukończone wyzwanie Kiedyś przeczytam 2014. Twórczość Katarzyny Michalak jest dla mnie ciągle zagadką. Emocjonalną zagadką. Z jej dorobku czytałam jedynie Ogród Kamili, który mnie niezwykle oczarował. Z jednej strony jestem ogromnie ciekawa jej książek, a z drugiej w sieci krąży wiele negatywnych opinii na temat jej dzieł. Jednak najlepiej jest przekonać się samemu, prawda? ;)

Gdy pokochasz miejsce, które nazwiesz domem, staje się ono czymś więcej niż czterema ścianami, w których zamknięta jest twoja historia, ale i marzenia na przyszłość. * 

Okaleczony, porzucony przez matkę, czteroletni Piotruś i ścigany przez policję haker Daniel van der Welt, którego ktoś usiłuje zabić. Los postawi na ich drodze uroczą, młodą i bardzo wrażliwą na krzywdę drugiego człowieka panią doktor, Annę Kraską. Jesteście ciekawi, jak potoczą się losy Ani, Daniela i małego chłopczyka? Zapraszam do lektury. 

Autorka doskonale umie grać na emocjach swoich czytelników! Istne mistrzostwo! Historia kalekiego chłopca po prostu wzrusza. Tu na pierwszy plan wysuwają się emocje bohaterów, ich wybory i przeżycia. A Katarzyna Michalak po raz kolejny przypomina nam, że miłość może pokonać wszystko i wszystkich. Wszelkie bariery.  
Bardzo dobrze nakreślone postacie, tak skrajnie różne, nadają powieści charakteru. Ania Kraska, młoda pani doktor, wrażliwa kobieta z przeszłością, a Daniel to po prostu przystojny zarozumialec.
Dynamiczna akcja, kilka niespodziewanych zwrotów akcji to mocne akcenty książki. Ponadto autorka ciekawie zarysowała świat przestępczy, pełen przemocy i brutalności. Styl i język autorki jest całkiem przystępny, co pozwala na bezproblemowe zrozumienie treści. Lektura powieści zapewniła mi chwilowe zapomnienie, zwyczajne oderwanie się od spraw codziennych. A czy nie o to nam chodzi czytając książki?
Warto nadmienić, że książka należy do Trylogii jabłoniowej. Ja poprzednich części – Wiśniowego Dworku i W imię miłości nie czytałam, jednak nie miałam żadnego problemu z odnalezieniem się w fabule. 

Ten cytat szczególnie przykuł moją uwagę...

(...) kiedyś, gdy coś się zepsuło, ludzie próbowali to naprawić. Zepsuła się pralka, nieśli ją do mechanika. Przetarły się skarpetki, więc się je cerowało. Zaczynało źle się dziać w małżeństwie, to cała rodzina próbowała pomóc, naprawić związek, a mąż i żona, zamiast od razu biec do sądu z pozwem rozwodowym, próbowali ratować związek. Dziś wszystko jest jednorazowe. Pralki, telewizory, komputery... zepsują się, to na złom i do sklepu po nowe. Starzy rodzice, zepsuci, nie przydadzą się na nic? To do domu opieki, na śmietnik. Niedługo zacznie się wyrzucać zepsute dzieci, bo chore, bo niegrzeczne, bo nieładne...*

Historia obyczajowa, która chwyta za serce! Odrobina romansu, nutka sensacji i ogrom emocji!

Książka przeczytana w ramach wyzwania:


* cytaty pochodzą z książki Dla Ciebie wszystko

piątek, 22 sierpnia 2014

Katarzyna Michalak - Ogród Kamili

Źródło


Nawet najczarniejsza noc kiedyś się kończy, trzeba tylko doczekać świtu. [cytat z książki]

Autor: Katarzyna Michalak 
Tytuł: Ogród Kamili 
Cykl: Seria Kwiatowa (tom 1)
Wydawnictwo: Znak
Strony: 366
Ocena: 8/10 - rewelacyjna 

Większości czytelniczek twórczości Katarzyny Michalak nie muszę przedstawiać. Jednak ja do tej pory nie znałam żadnej książki napisanej przez autorkę. Na początku muszę się szczerze przyznać, że czułam pewien dystans do jej twórczości. Jednakże zupełnie niepotrzebnie. 
Ogród Kamili to pierwsza powieść z Serii Kwiatowej – cyklu powieści o przyjaźni, miłości i wybaczaniu. W jej skład wychodzą ponadto: Zacisze Gosi i Przystań Julii. 

Opis książki: 
Kamila to typowa romantyczka. Marzy o wielkiej miłości do końca życia, gromadce dzieci, własnym domu i różanym ogrodzie. Jednakże jej życie wcale nie było usłane różami. Dziewczynie w wieku szesnastu lat zmarła mama, ponadto przeżyła wielki zawód miłosny. Mężczyzna notabene, dużo starszy, odszedł bez słowa wytłumaczenia, łamiąc serce młodej dziewczyny. Po tych przeżyciach pod swój dach przygarnęła ją ciocia Łucja. Od tej pory dziewczyna zamknęła się w świecie, w którym otacza się książkami, różami i starymi domami. Choćby tymi na zdjęciach w Internecie. Mija osiem długich lat… Dziewczyna nie może zapomnieć o dawnej miłości - Jakubie. Przez te wszystkie lata Kamila pisze niego rozżalone i pełne miłości emaile. Nigdy nie dostała od niego żadnej odpowiedzi... Nie przypuszcza nawet, że jej pochopne czyny skłonią bezdusznego mężczyznę do gry. 
Życie Kamili zmienia się dosłownie z dnia na dzień. Dziewczyna pomału buduje swój świat – dostaje świetną pracę, ma przystojnego szefa, otrzymuje zlecenie remontu domu z wymarzonym ogrodem, znajduje przyjaciół. Wówczas widmo przeszłości daje o sobie znać. Kamila nie zdaje sobie sprawy, że stała się tylko pionkiem. Kto za tym wszystkim stoi? Czy marzenia Kamili się spełni? Czy znajdzie nową miłość? 

Moja opinia: 
Ogród Kamili to książka totalnie romantyczna. Nie jestem jakąś wielką zwolenniczką romantyzmu w życiu, ale historia przedstawiona na kartach powieści zauroczyła mnie. Ponadto lektura książki jest mocno zaskakująca. Wszystko układa się jak w bajce, a tu nagle w życiu bohaterów dochodzi do zawirowań i dziwnych sytuacji. Dużo się dzieje. Fabuła wciąga od samego początku, a akcja toczy się bardzo szybko.
Główna bohaterka to nieśmiała romantyczka, tak nierealna że aż strach. Mimo to kibicowałam jej z całego serca. Nie sposób jej nie lubić. Drugim świetnie wykreowanym bohaterem jest Łukasz - pracodawca Kamili. Wzór mężczyzny. Kolejny mężczyzna to Jakub. Twardy, bogaty i dążący do celu. Mimo, iż to on okazuje się tym złym to polubiłam jego postać. Autorka stworzyła też inne ciekawe postaci, choćby Gosię, bohaterkę kolejnego tomu serii. Do kompletu mamy Jankę, kobietę o dość dziwnych ideałach.
Dałam się całkowicie pochłonąć lekturze. I do końca nie wiem kiedy zleciało mi te ponad 300 stron. Autorka doskonale operuje słowem, to co otrzymałam jest naprawdę przyjemne w odbiorze (no może poza kilkoma erotycznymi scenami). Jednak zakończenie wywołało u mnie złość. Nagle fabuła została przerwana, i zostajemy z mnóstwem niedomówień i pytań pozostających bez odpowiedzi.
Książka została podzielona na rozdziały, z których każdy rozpoczyna się krótką charakterystyką konkretnego gatunku róż. Ten zabieg wprowadza doskonały klimat,. Bardzo mi się takie rozwiązanie spodobało. Czytając opis każdego z gatunków dosłownie czułam ich zapach. 

Podsumowanie 
Lektura książki pochłania całkiem. Książka jest bajką, idyllą, do której możemy uciec od szarej i smutnej codzienności. Jest to historia miłości z przeszkodami. Emocje, które nam towarzyszą podczas lektury to jak przejażdżka roller coaster’em. W lekkiej infantylności możemy doszukiwać się zarówno zalet jak i wad. Ale czy dzięki właśnie takim historiom w naszym życiu czasem zaświeci słońce? By dowiedzieć się jakie są dalsze losy bohaterki nie pozostaje mi nic innego jak zaopatrzyć się w Zacisze Gosi. A Wam życzyć przyjemnej lektury!

Katarzyna Michalak Źródło


 Recenzja bierze udział w wyzwaniu:

Kiedyś przeczytam
 Aktualny postęp wyzwania 1/22

Książka jest Kobietą
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...