![]() | |||
| Źródło |
Autor: Kelley Armstrong
Tytuł: Wezwanie
Cykl: Najciemniejsze moce (tom 1)
Wydawnictwo Zysk i S-ka
356 stron
Problemem jest nie to, czy możesz uciec, ale to, czy będziesz chciał. [cytat z książki]
Chloe
Saunders. Normalna i zwyczajna piętnastoletnia dziewczyna. Z mnóstwem błahych
problemów. Jednak jej codzienne, zwykłe życie staje się tylko szarym wspomnieniem,
a wszystko to sprawka duchów... Wkrótce dziewczyna zostaje skierowana do ośrodka
dla "trudnej młodzieży"- Lyle House, gdzie zaczynają się dziać rzeczy co
najmniej dziwne. Dziewczyna za wszelką cenę musi odkryć prawdę, albo na zawsze
pozostanie w ośrodku dla obłąkanych...
Szybka i dynamiczna akcja powieści
nie pozwala na oderwanie się od relacjonowanych wydarzeń, nieraz zaskakujących. Tematyka
całkiem bliska mojemu sercu - wiedźmy, magia i inne dziwadła, więc tym bardziej
całkiem przyjemnie spędziłam czas przy tej lekturze. Tajemniczy i magiczny
nastrój, który towarzyszył mi cały czas naprawdę uatrakcyjnia lekturę. Postacie
są ciekawie wykreowane, tajemnicze a żadne z nich nie pozostaje gdzieś w tyle. Jeśli
chodzi o główną bohaterkę - Chloe, to dziewczyna rozkochana w filmach i to
właśnie one przysłaniają jej rzeczywistość. Choć muszę przyznać, że skradła moją
sympatię od pierwszej strony. Według mnie okładka jest całkiem miła dla oka.
Nietypowa. Styl i język pisarki jest bardzo prosty i łatwy w odbiorze. Chociaż
pojawiło się kilka irytujących, ciągle powtarzających się wyrazów. Jest to moje
pierwsze spotkanie z twórczością Kelley Armstrong, ale czy ostatnie to się
okaże. Warto nadmienić, że jest to pierwsza część cyklu, więc może w
niedalekiej przyszłości wrócę do przygód Chloe.
Podsumowując - polecam! Jest to
dobry i niezobowiązujący tytuł na letni wieczór. Skusicie się? ;)
Książka przeczytana w ramach wyzwania:

