Autor:
Zygmunt Miłoszewski
Tytuł:
Uwikłanie
Cykl:
Teodor Szacki (tom 1)
Wydawnictwo
Grupa Wydawnicza Foksal
384
strony
Myślę,
że nasz mózg wie, co robi, kiedy każe nam zapomnieć. [cytat z książki]
Zygmunt
Miłoszewski. Rozpoznawalne nazwisko polskiego pisarza. Trylogia o prokuratorze Szackim
szturmem wdarła się na polski rynek wydawniczy. Uwikłanie to pierwsza część
trylogii z prokuratorem w roli głównej. Czasem mam wrażenie, że tylko ja jej nie
czytałam. Zatem, nie pozostając obojętna na wszelkie zachwyty i ja skusiłam się na książki pana Miłoszewskiego.
Klasztor
w centrum Warszawy. Zamordowano mężczyznę, jednego z uczestników nietypowej
terapii grupowej psychoterapeuty Rudzkiego, podczas której pacjent wciela się w
role swoich najbliższych. Na miejsce zdarzenia przybywa prokurator Teodor
Szacki. Poszlaki, brak świadków i motywu. Czy uda mu się wskazać zabójcę? O tym
przekonajcie się sami!
Znajomość
ludzkiej psychiki to w rękach mordercy najpotężniejsza broń. [cytat z książki]
Rewelacyjny
kryminał, który czyta się jednym tchem! Wspaniały styl, zabawne dialogi i ironia, ja jestem usatysfakcjonowana w pełni! Nie ma tu okrutnych zbrodni, krwawych
scen i tym podobnych wydarzeń, jednak cała historia jest tak zajmująca, że naprawdę
trudno oderwać się od czytania. Autor wykreował znakomite postacie, z krwi i
kości. Ze wszystkimi ludzkimi słabościami. Wielkie brawa za postać prokuratora
Szackiego. Taka starsza wersja Jamesa Bonda w budżetówce :) Jestem ogromnie
ciekawa jak potoczą się jego dalsze losy. Uwikłanie dotyka
także tematyki natury społecznej jak i politycznej, co daje szerszy obraz na
wszystkie rozgrywane wydarzenia. W najbliższym czasie na pewno sięgnę po
kontynuację losów pana Teodora Sz.
Elegancja
zaczyna się od dziesięciu tysięcy. Pan jest schludny. [cytat z książki]
Rewelacyjny
kryminał Zygmunta MIłoszewskiego, to pierwsza i na pewno nie ostatnia książka
autora, którą przeczytałam.
A
Wy czytaliście? Skuście się? :)