Autor: Agnieszka Lingas-Łoniewska
Tytuł: Obrońca nocy
Wydawnictwo Novae Res
304 strony
Jednego widywała tylko za dnia. Drugiego
tylko w nocy. I obydwu kochała. Poznała dotyk mocnych warg jednego i drugiego. Ciągle
o tym myślała. [cytat z książki]
Melisa Mallory jest dziennikarką
śledczą, która pracuje nad serią artykułów o nowym narkotyku ToxicCristal,
który opanował dzielnice Los Angeles. Tematyka trudna i niebezpieczna,
jednakże nieugięta kobieta robi wszystko by doprowadzić sprawę do końca.
Jednakże stanowisko prezesa gazety, w której pracuje kobieta, przejmuje multimilioner
o włoskim pochodzeniu, ponadto zabójczo przystojny James Masseratti, który
odbiera jej temat zabójczego narkotyku. Niemniej jednak kobieta pozostaje przy
swoim i nadal pracuje i naraża swoje niebezpieczeństwo, aby doprowadzić artykuł
do końca. Czym doprowadza swojego nowego szefa do szału… I na horyzoncie
pojawia się tajemniczy Nocny Łowca. Miłość do dwóch mężczyzn, czy to
prawdopodobne?
Tyle zła jest na świecie. Tyle
chorych rzeczy. Tyle okrucieństwa. Ale nie każdy trafia w swoim życiu na coś
takiego. Ludzie przebywają z dala od tego całego bagna. Umierają ze starości, o
wszelkich potwornościach czytają w gazetach i oglądają w wiadomościach w swoich
telewizorach stojących w zacisznych salonach spokojnych domostw. To… dlaczego
nie mogłem być jednym z nich? [cytat z książki]
Mieszanka gatunków! Trochę sensacji
i kryminału, składników fantasy, romansu. Jednak nie zabrakło tu detalu, ba, może
najważniejszej cechy, z której słynie twórczość Agnieszki Lingas-Łoniewskiej.
Tak, to na pewno emocje! Ciekawa fabuła, która od pierwszej strony wciąga
czytelnika to mocny atut książki. Powolne odkrywanie kolejnych elementów
układanki sprawia, że nie można oderwać się od czytanej powieści. Uwierzcie, że
gdybym nie wstawała wcześnie rano do pracy, ta książka zostałaby przeczytana w
jakieś kilka godzin. Warto zwrócić uwagę na dobrze zarysowane tło powieści –
Los Angeles. Autorka „rzuca” czytelnika w zatłoczone, pełne luksusu i pieniędzy
miasto. Bez trudu odnajdziemy się w rzeczywistości bohaterów. A propo postaci –
charakterystyczni i z całym wachlarzem zalet i wad. Polubiłam postać głównej
bohaterki, Mel. Taka typowa kobieta sukcesu, z bolesną przeszłością. Natomiast
James i Nocny Łowca. No cóż, tajemnica i urok. Czyli to, co kobiety lubią
najbardziej. I oczywiście emocje. Bo ta historia sprawia, że momentami
serduszko bije szybciej, a emocje sięgają sufitu. Zżyłam się z bohaterami i
razem z nimi toczyłam walkę z przeszłością i śledziłam starania walki o przyszłość...
Książka zdecydowanie dla fanów
twórczości Agnieszki Lingas – Łoniewskiej! I oczywiście dla tych, którzy
jeszcze jej nie znają a mają zamiar. Emocje i tajemnica, miłość i dramat, a na
deser nutka humoru. Powieść na wysokim poziomie! Czy jeszcze trzeba Was
przekonywać?
Książka przeczytana w ramach wyzwania:
Kiedyś przeczytam 2016