niedziela, 19 czerwca 2016

Obrońca nocy - Agnieszka Lingas-Łoniewska



Autor: Agnieszka Lingas-Łoniewska 
Tytuł: Obrońca nocy 
Wydawnictwo Novae Res 
304 strony


Jednego widywała tylko za dnia. Drugiego tylko w nocy. I obydwu kochała. Poznała dotyk mocnych warg jednego i drugiego. Ciągle o tym myślała. [cytat z książki]

Melisa Mallory jest dziennikarką śledczą, która pracuje nad serią artykułów o nowym narkotyku ToxicCristal, który opanował dzielnice Los Angeles. Tematyka trudna i niebezpieczna, jednakże nieugięta kobieta robi wszystko by doprowadzić sprawę do końca. Jednakże stanowisko prezesa gazety, w której pracuje kobieta, przejmuje multimilioner o włoskim pochodzeniu, ponadto zabójczo przystojny James Masseratti, który odbiera jej temat zabójczego narkotyku. Niemniej jednak kobieta pozostaje przy swoim i nadal pracuje i naraża swoje niebezpieczeństwo, aby doprowadzić artykuł do końca. Czym doprowadza swojego nowego szefa do szału… I na horyzoncie pojawia się tajemniczy Nocny Łowca. Miłość do dwóch mężczyzn, czy to prawdopodobne? 

Tyle zła jest na świecie. Tyle chorych rzeczy. Tyle okrucieństwa. Ale nie każdy trafia w swoim życiu na coś takiego. Ludzie przebywają z dala od tego całego bagna. Umierają ze starości, o wszelkich potwornościach czytają w gazetach i oglądają w wiadomościach w swoich telewizorach stojących w zacisznych salonach spokojnych domostw. To… dlaczego nie mogłem być jednym z nich? [cytat z książki]

Mieszanka gatunków! Trochę sensacji i kryminału, składników fantasy, romansu. Jednak nie zabrakło tu detalu, ba, może najważniejszej cechy, z której słynie twórczość Agnieszki Lingas-Łoniewskiej. Tak, to na pewno emocje! Ciekawa fabuła, która od pierwszej strony wciąga czytelnika to mocny atut książki. Powolne odkrywanie kolejnych elementów układanki sprawia, że nie można oderwać się od czytanej powieści. Uwierzcie, że gdybym nie wstawała wcześnie rano do pracy, ta książka zostałaby przeczytana w jakieś kilka godzin. Warto zwrócić uwagę na dobrze zarysowane tło powieści – Los Angeles. Autorka „rzuca” czytelnika w zatłoczone, pełne luksusu i pieniędzy miasto. Bez trudu odnajdziemy się w rzeczywistości bohaterów. A propo postaci – charakterystyczni i z całym wachlarzem zalet i wad. Polubiłam postać głównej bohaterki, Mel. Taka typowa kobieta sukcesu, z bolesną przeszłością. Natomiast James i Nocny Łowca. No cóż, tajemnica i urok. Czyli to, co kobiety lubią najbardziej. I oczywiście emocje. Bo ta historia sprawia, że momentami serduszko bije szybciej, a emocje sięgają sufitu. Zżyłam się z bohaterami i razem z nimi toczyłam walkę z przeszłością i śledziłam starania walki o przyszłość...



Książka zdecydowanie dla fanów twórczości Agnieszki Lingas – Łoniewskiej! I oczywiście dla tych, którzy jeszcze jej nie znają a mają zamiar. Emocje i tajemnica, miłość i dramat, a na deser nutka humoru. Powieść na wysokim poziomie! Czy jeszcze trzeba Was przekonywać?


Książka przeczytana w ramach wyzwania:
Kiedyś przeczytam 2016


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...