piątek, 1 sierpnia 2014

Dziękujemy...


Dziś mija 70 rocznica Powstania Warszawskiego. Jednego z najważniejszych wydarzeń historii XX wieku.


Źródło
Godzina "W" była początkiem powstania, największego niepodległościowego zrywu Armii Krajowej i największej akcji zbrojnej podziemia w okupowanej przez hitlerowców Europie. Zryw ten miał trwać kilka dnia i zakończyć się niekwestionowanym zwycięstwem. Jednakże okazało się inaczej... Pamięć o powstaniu i o jego uczestnikach jest bardzo żywa i powinna być zawsze.   
Godzina "W" to kulminacyjny moment obchodów rocznicy. Co roku, punktualnie o godzinie 17, alarmują syreny, dzwonią kościelne dzwony, a na ulicach na minutę zatrzymują się przechodnie, samochody i inne środki lokomocji - w hołdzie stolicy, która 70 lat temu podjęła walkę.
Pamiętajmy, i zatrzymajmy się na chwilę - uczcijmy pamięć tych, którzy walczyli za wolność i swoje marzenia o lepszej Polsce.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...